Pokaż ten artykuł na swoim profilu społecznościowym

Cena bitcoinów wzrosła do ponad 6.550 USD, po zejściu poniżej 5.600 USD w dniu 12 listopada. Analitycy przypisali niedawny wzrost ceny bitcoin do potwierdzonego przez CME wprowadzenia na giełdę kontraktów terminowych typu „bitcoin” do drugiego tygodnia grudnia.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, kilku znaczących inwestorów, w tym legenda funduszu hedgingowego miliarder Mike’ a Novogratz, podkreślił, że szybko rosnąca liczba inwestorów przygotowuje się do mocniejszego zaangażowania się w bitcoin i inwestowania na tym rynku.

Większość dużych funduszy hedgingowych oraz różnej maści inwestorów inwestuje jedynie w aktywa i zapasy o wysokiej płynności, ponieważ w większości przypadków są to bardzo duże kwoty, które tego wymagają.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, płynność bitcoin znacznie wzrosła wraz z jego wyceną rynkową, przyciągając zainteresowanie inwestorów z całego świata. W najbliższych miesiącach, po uruchomieniu przez CME giełdy kontraktów terminowych typu futures na bitcoin, infrastruktura wokół bitcoin dla dużych inwestorów prawdopodobnie poprawi  się w askakującym tempie.

Jak zauważył Novogratz:

Zacząłem inwestować w Bitcoin i nigdy nie pomyślałbym, że jest to takie ekscytujące, dlatego zdecydowałam się zbudować biznes, zatrudnić cały szereg mądrych ludzi. Obecnie zamierzamy zebrać spory fundusz, będziemy budować biznes i miejmy nadzieję, że wykorzystamy to, co postrzegam jako zdecentralizowaną rewolucję„.

Potwierdzone przez CME, wprowadzenie na rynek kontraktów terminowych typu „bitcoin” mogłoby spowodować, że w ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoin wzrosłaby bardzo gwałtownie, biorąc pod uwagę fakt, że rynek amerykański pozostaje drugim co do wielkości rynkiem wymiany bitcoin za Japonią.

Biorąc pod uwagę, że potwierdzenie wprowadzenia na giełdę kontraktów terminowych typu „bitcoin” spotkało się z dużym optymizmem co do kierunku rozwoju bitcoin w perspektywie krótkoterminowej, po zakończeniu wprowadzania na rynek, jest prawdopodobne, że cena bitcoin zapoczątkowałaby silny wzrost.

Na początku tego miesiąca, w wywiadzie dla Reutera, prezes CME Group, Leo Melamed, oświadczył, że początkowo miał trudności z pojęciem bitcoinu i jego filozofii. Z biegiem czasu zaczął jednak rozumieć jego zdecentralizowaną strukturę.

Świat w latach 70. nie postrzegał handlu walutą jako ważnego instrumentu finansowego. „Ja też przeszedłem od niedowierzania (w bitcoin) do pragnienia poznania go lepiej„, powiedział Mohamed.

W dłuższej perspektywie czasowej tradycyjny rynek finansowy będzie wykazywał drastyczną zmianę nastawienia w kierunku bitcoin, ponieważ staje się on bezpiecznym i powszechnie akceptowanym zasobem wartości.

Komentarze

komentarze

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Translate »