Pokaż ten artykuł na swoim profilu społecznościowym

W ostatnich dniach pojawiły się fałszywe doniesienia dotyczące legalności wydobycia bitcoin oraz innych krypto walut. Po dokładnym zbadaniu sytuacji, musimy zdementować te podgłoski.

Początkowo Sichuan Electric Power Company wydało niepotwierdzony komunikat, który twierdził, że wykorzystywanie energii elektrycznej do produkcji i wydobywania bitcoinu jest nielegalne. Caijing, z siedzibą w Pekinie, jako pierwsza poinformowała o komunikacie wydanym przez Sichuan Electric Power Company, a w ślad za nią poszły kolejne media.

CnLedger, zaufane źródło informacji na temat chińskiego rynku krypto walutowego, szybko sporządził raport, po tym jak Sichuan Electric Power Company przyznała, że popełniła kilka błędów i uwzględniła niepotwierdzone informacje w swoim komunikacie.

Dyrektor tej firmy wyjaśnił, że „Popełnił błędy w oświadczeniu, ponieważ nie jest to rządowy departament administracyjny i nie ma prawa decydować, czy wydobycie bitcoin jest nielegalne „, napisał CnLedger.

Według powiatowego przedsiębiorstwa elektroenergetycznego w Sichuan przedsiębiorstwo wydało zawiadomienie, w którym wyraźnie określało wydobycie bitcoin jako działalność. nielegalną Jednak dyrektor wykonawczy przedsiębiorstwa stwierdził, że komunikat został wydany w pośpiechu i że przedsiębiorstwo nie jest w stanie zakazać lub ograniczyć wydobycia bitcoin.

Jednakże szef przedsiębiorstwa Caixin wyjaśnił dziś, że zawiadomienie zostało sporządzone w pośpiechu i podkreślił że ich „rolą nie jest ustalenie, czy wydobycie bitcoinu jest zgodne lub niezgodne z prawem. W rzeczywistości firma nie jest jeszcze podłączona do sieci krajowej i w celu uzyskania energii elektrycznej korzysta z lokalnych stacji „, dodał CnLedger.

Co ważniejsze, państwowe czasopismo biznesowe i finansowe Caixin ujawniło, że rząd nie ma jeszcze zamiaru zakazać wydobywania bitcoinów ani żadnej innej działalności związanej z wydobyciem w krypto walut.

Sprawozdanie Caixina było szczególnie ważne i godne uwagi w odniesieniu do kontrowersji wokół potencjalnego zakazu wydobycia bitcoin w Chinach, ponieważ działa on jako oficjalna prasa chińskiego rządu. CnLedger wyjaśnił, że Caixin poinformował rząd, który ogłosił, że bitcoin nie jest nielegalny od chwili obecnej.

Przedwczesny i niezweryfikowany komunikat operatora sieci krajowej doprowadził do powstania szeregu fałszywych doniesień na temat legalności wydobycia kopalni bitcoin. Jak dotąd rząd i prasa państwowa wyraźnie dowiodły, że kraj nie ma zamiaru zakazać wydobycia bitcoinu.

Komentarze

komentarze

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Translate »