Pokaż ten artykuł na swoim profilu społecznościowym

Aktualizacja 23 lipca 2017

Począwszy od dnia 25 lipca 2017 r. 02:00:00 GMT + 0200 (średniorocznie czas letni), potwierdzenia na BTC mogą zaczać nie działać prawidłowo.

Zaleca się, aby użytkownicy poczekali na więcej potwierdzeń, niż zwykle. Wcześniej po 3 potwierdzeniach, można było powiedzieć, ze wszysrtko jest ok teraz wg bitcoin.org należy czekać aż do 30 potwierdzeń. 

Zalecamy by teraz każdego dnia śledzić tą stronę lub inne źródła, które mogą dostarczyć tego typu wiadomości.

Aktualizacja 17 lipca 2017

Bardzo duże ruchy na giełdach kryptowalut  spowodowane są paniką inwestorów, którzy chwilowo wycofują środki. Taka sytuacja będzie miała miejsce aż do rozwiązania problemy. Wg spekulacji ceny mogą spaść do poziomy z początku roku, dlatego radzimy o rozsądne dysponowanie swoimi środkami. 

Jeżeli macie jakieś szczególne pytania, prosimy o zostawienie komentarza pod postem, na samym dole.

Kolejne aktualizacje wkrótce.

Aktualizacja 16 lipca 2017

Po ogłoszeniu informacji, widać bardzą duża wyprzedaż BTC, co za czym idzie wszystkich innych cryptowalut. Wg szaych informacji, cena w dalszym ciągu będzie szła w dół. Prawdopodobnie zaraz po zakończeniu zmian, wszystko wróci do normy, dlatego jest to dobry moment, dla tych, którzy handluą kryptowalutami. Data i godzina w dalszym ciągu są potwierdzone, dlatego przypominamy raz jeszcze by na minimum 8 godzin przed 01 sierpnia 2017 02:00:00 GMT + 0200 (centralny europejski czas letni) nie robić żadnych tranzakcji na BTC. Kolejne aktualizacje wkrótce. 

BitCoin – Potencjalne zakłócenia w sieci

Od momentu powstania Bitcoin każdego dnia mamy kilka tysięcy transakcji. Bitcoin trzeba zoptymalizować tak, aby mógł dalej posuwać się do przodu. W wyniku tego różne grupy ludzi (programiści, inwestorzy, przedsiębiorcy, itd.) dyskutowali jak to zrobić. W ostatnich miesiącach wydano alternatywne oprogramowanie, które ma zostać uruchomione pod koniec lipca 2017.

Bitcoin block chain, będący zapisem wszystkich transakcji Bitcoina, jest uzależniony od sieci tysięcy węzłów. W dniu 01 sierpnia 2017 02:00:00 GMT + 0200 (centralny europejski czas letni) Bitcoin blockchain może doświadczać tego, co nazywa się łańcuchem rozszczepionym. W rezultacie czego mogą być problemy z potwierdzaniem tranzakcji. Oznacza to, że wszelkie bitcoiny otrzymane w tym okresie mogą zniknąć z portfela. Gdy tylko sytuacja zostanie rozwiązana, wszystko wróci do normy.

Co należy zrobić, aby przygotować się na tą sytuację.

Najpóźniej do wtorku 01 sierpnia 2017 02:00:00 GMT + 0200 (centralny europejski czas letni) będziemy aktualizować ten wpis o wszystkie ważne informacje. Dlatego zaleca się przeglądanie tego watka w każdym dniu. Wystarczy raz dziennie wejść na hyipstat.pl oraz sprawdzić aktualne informacje na temat tego problemu.

Przygotowanie

Jeśli akceptujesz płatności BTC jako płatności, zalecamy zaprzestanie przyjmowania płatności w systemie Bitcoin co najmniej 12 godzin przed wtorek 01 sierpnia 2017 r. 02:00:00 GMT + 0200 (centralny europejski czas letni), choć lepiej będzie od 24 do 48 godzin wcześniej, będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze.

Jeśli wysyłasz BTC jako płatności, pamiętaj, że wiele usług może przestać akceptować bitcoiny od wtorku 01 sierpnia 2017 02:00:00 GMT + 0200 (czas środkowoeuropejski) lub wcześniej.

Uważaj na przechowywanie BTC na giełdzie lub jakiejkolwiek usłudze, która nie pozwala na tworzenie lokalnej kopii zapasowej prywatnych kluczy. Istnie ryzyko, że BTC zniknie – dlatego zachęcamy do przelania na swój portfel BTC.

BTC w tym czasie może doświadczyć znacznych wahań cen w stosunku do innych walut, jednak bazując na naszym doświadczeniu, większość walut zacznie podążać za BTC

W trakcie przeprowadzanej modernizacji

Wszystkie płatności od wtorku 01 sierpnia 2017 02:00:00 GMT + 0200 (centralny czas letni) aż do rozwiązania problemu mogą mieć problemy. Niezależnie od tego, ile nowych potwierdzeń ma nowa płatność, może ona zniknąć z portfela w dowolnym momencie, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana. Dodatkowo nie wysyłaj żadnych płatności, gdyż sytuacja jest podobna.

Pamiętaj, że tylko ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich BTC, a jeśli stracisz nad nimi kontrolę z jakiegokolwiek powodu, nie będziemy Ci mogli pomoc.

Komentarze

komentarze

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Translate »